close
تبلیغات در اینترنت
بوم گردی آنلاین - 8

بومگردی آنلاین

اقامتگاه بوم گردی مهر

 • 9:49
 • 152  بازدید
آپلود عکس" border="0">

اقامتگاه بوم گردی مهر رامسر در روستای مهرمیجه رامسر واقع شده است.  روستای مهرمیجه که از اطراف به کوه ها و جنگل ها محدود می شود در جنوب شهر رامسر قرار گرفته است. اهالی روستای مهرمیجه به کشاورزی و دامپروری مشغولند. انواع غذاهای محلی این روستا مثل ترش تره، هولابه، پلاسر تره، مرغ ترش، بادمجان کباب، چغرمه و دوآب بسیار لذیذ لسا که گردشگران و مهمانان این اقامتگاه می توانند با هماهنگی قبلی با پرسنل این مجموعه آن ها را سفارش و سرو نمایند.

امکانات و خدمات ارائه شده

به منظور رفاه و رضایت بیشتر گردشگران این خانه بومی تمامی خدمات رفاهی مورد نیاز و ضروری گردشگران نظیر پارکینگ غیرمسقف اختصاصی، تلویزیون، یخچال و آشپزخانه عمومی، حمام مشترک، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی مشترک، وسایل گرمایشی شامل پتو و ...، راهنمای تورهای گردشگری، سیستم های سرمایشی و گرمایشی نظیر کرسی، بخاری گازی، کولر آبی و پنکه سقفی برای گردشگران فراهم شده است.

 

جاذبه های گردشگری منطقه

گردشگرانی که به این اقامتگاه سفر می کنند می توانند در فعالیت های طبیعت گردی و  جنگل پیمایی، آرامش درمانی و یوگا در طبیعت شرکت کنند همچنین انواع تفریحاتی چون بازی های بومی و محلی، تجربه خوراک محلی و مشارکت در طبخ و یادگیری شیوه تهیه آن برای توریست ها فراهم شده است، همچنین گردشگران می توانند در انجام کارهای مردم روستا مثل چیدن میوه، فعالیت های باغبانی و دامداری، پخت نان محلی، نگهداری از حیوانات شرکت کنند.

اقامتگاه پاسارگاد

 • 13:29
 • 141  بازدید
آپلود عکس" border="0">

قامتگاه بوم گردی پاسارگاد اصفهان

اقامتگاه پاسارگاد اصفهان در محله تاریخی اصفهان در نزدیکی میدان نقش جهان قرار گرفته است . این اقامتگاه 12 باب اتاق دارد که همگی دارای سرویس بهداشتی مجزا هستند . فضای زیبا و آرام زیبا مکان مناسبی برای داشتن اقامتی به یادماندنیست.

خانه‌های تاریخی که کاربری هتل را پیدا کرده‌اند کم ندارد و یکی از این خانه‌های تاریخی اقامتگاه سنتی پاسارگاد است. اقامتگاه سنتی پاسارگاد اصفهان بنایی‌ست به جا مانده از دوره پهلوی اول با درختان کاجی بلندقامت. این اقامتگاه در نزدیکی میدان نقش جهان و بازار واقع شده و اگر از امکاناتش بخواهید بدانید، اتاق‌هایی دارد رو به باغ که بیشترشان دارای سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی هستند. شما در این اقامتگاه می‌توانید وعده صبحانه را نوش جان کنید و برای ناهار و شام نیز به یکی از رستوران‌های معروف اطراف بازار بروید. اگر با ماشین شخصی به اصفهان سفر کرده باشید اقامتگاه سنتی پاسارگاد با داشتن پارکینگ روباز کارتان را آسان خواهد کرد و اگر در مدت اقامت دلتان بخواهد کویرگردی هم کنید، امکاناتش برایتان فراهم است.

اقامتگاه بوم گردی عارف خرقانی 2

 • 10:58
 • 132  بازدید
آپلود عکس" border="0">

اقامتگاه بوم گردی عارف خرقانی 2 در روستای خرقان، شهر شاهرود، استان سمنان واقع شده است. این اقامتگاه تا جنگل ابرها در شاهرود حدود 6 کیلومتر فاصله دارد و گردشگران و مهمانان این اقامتگاه می توانند به آسانی از طبیعت فوق العاده چشم نواز این منطقه دیدن نمایند. این اقامتگاه داخل روستا ساخته شده و ظرفیت اسکان 20 گردشگر را دارد و مناسب سفر های خانوادگی و تور های گردشگری دوستانه می باشد.

 

اقامتگاه بوم گردی عارف خرقانی دارای 2 باب 27 متری و 2 باب 24 متری است. از جمله خدمات و امکانات مهیا شده در این اقامتگاه می توان به پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، آشپزخانه عمومی جهت آشپزی مسافران، وسایل گرمایشی شامل پتو و ...، راهنمای تورهای گردشگری، سیستم های گرمایشی نظیر بخاری اشاره کرد لازم به ذکر است به علت عدم وجود پارگینگ اختصاصی در اقامتگاه، گردشگران می توانند خودرو های سواری خود را داخل روستا و در نزدیکی اقامتگاه عارف پارک نمایند.

 

گردشگران همچنین می توانند از رستوران موجود در این اقامتگاه انواع غذاهای محلی منطقه که با مواد اولیه بومی و ارکانیگ تهیه و طبخ می شوند، را سفارش دهند. تعدادی از غذاهای موجود در منوی رستوران اقامتگاه عارف خرقانی عبارتند از سبزی پلو ته چین، انواع ته چین، خورشت اسفناج گردو، خورش کرفس با گردو، زردک پلو، کوکو سبزی، سوپ شیر محلی، آش رشته و میرزا قاسمی.

 

روستای خرقان به دلیل کوهستانی بودن دارای چشم اندازه هایی طبیعی و دیدنی است که همه ساله مخصوصا در بهترین فصل خود یعنی تابستان و بهار گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند.

 

از جمله جاذبه های دیدنی و مکان های باستانی این روستا می توان به مسجد تاریخی روستای چلسبان، قلعه روستای الویر، قلعه قار قالوخ، غار زیبای شاه پسند، تپه و قلعه علیشار، حمام قدیمی کلبعلی خان خلج در روستای ویدر، کلیسای چهار صد ساله چناقچی علیا، تپه باستانی دوزج، حمام روستای بند امیر و قلعه باستانی ضیاء در روستای وسمق اشاره کرد.

 

همچنین با سفر به این منطقه می توانید از محصولات و صنابع دستی بومیان این منطقه که همگی حاصل دست رنج هنرمندان قدیمی خرقان است، سوغات و یادگار سفر تهیه کنید. ریسندگی، قالیبافی، گلیم بافی، جاجیم بافی، جوراب بافی و ترکه بافی (سبدبافی) از جمله این صنایع دستی معروف و دیدنی می باشد.

اقامتگاه بوم گردی عارف خرقانی

 • 10:51
 • 165  بازدید

اقامتگاه بوم گردی عارف خرقانی در روستای خرقان، شهر شاهرود، استان سمنان قرار دارد. این اقامتگاه داخل باغ و به فاصله یک کیلومتری از روستای خرقان ساخته شده است. شما می توانید با اقامت در این اقمتگاه از بافت تاریخی روستای خرقان به راحتی دیدن کنید و از طبیعت دست نخورده ی روستا نهایت لذت را ببرید.

 

بوم گردی عارف خرقانی ظرفیت اسکان 35 گردشگر را دارد و شامل یک باب اتاق 20 متری، یک باب اتاق 36 متری، یک باب اتاق 10 متری و یک باب اتاق 12 متری است. گفتنی تمامی اتاق های این مجموعه دارای حمام و سرویس بهداشتی مجزا می باشد.

 

 از جمله دیگر خدمات و امکانات ارائه شده در این اقامتگاه می توان به پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، وسایل گرمایشی شامل پتو و ...، راهنمای تورهای گردشگری، سیستم های گرمایشی نظیر بخاری گازی، کرسی و شومینه هیزمی اشاره کرد. گفتنی است پارگینگ اختصاصی اقامتگاه داخل باغ قرار دارد و گرشگران می توانند خودرو های خود را داخل باغ پارک نمایند. 

 

همچنین یک رستوران در این اقامتگاه ارائه دهنده انواع غذاهای محلی منطقه است که با همگی با مواد اولیه بومی و ارکانیگ تهیه و طبخ می شوند، را سفارش دهند و از طعم و عطر بی نظیر ان ها لذت ببرند. سبزی پلو ته چین، انواع ته چین، خورشت اسفناج گردو، خورش کرفس با گردو، زردک پلو، کوکو سبزی، سوپ شیر محلی، آش رشته و میرزا قاسمی از جمله غذاهای موجود در منوی رستوران اقامتگاه عارف خرقانی می باشد.

 

روستای خرقان به دلیل کوهستانی بودن دارای چشم اندازه هایی طبیعی و دیدنی است که اگر در فصل مناسب به این منطقه سفر کنید، از سفر خود نهایت را خواهید برد. شما گردشگران همچنین می توانید از محوطه پرورش حیوانات محلی نظیر غاز، اردک و گوسفند و استخر پرورش ماهی که در باغ اقامتگاه ساخته شده است، دیدن نمایید.

 

جاذبه های دیدنی و مکان های باستانی این روستا نیز عبارتند از: مسجد تاریخی روستای چلسبان، قلعه روستای الویر، قلعه قار قالوخ، غار زیبای شاه پسند، تپه و قلعه علیشار، حمام قدیمی کلبعلی خان خلج در روستای ویدر، کلیسای چهار صد ساله چناقچی علیا، تپه باستانی دوزج و قلعه باستانی ضیاء در روستای وسمق.

اقامتگاه بوم گردی سرای جواهر

 • 14:53
 • 128  بازدید
آپلود عکس" border="0">

اقامتگاه بوم گردی سرای جواهر در شهر نطنز استان اصفهان واقع شده است که با داشتن 7 اتاق (2 اتاق 2 تخته، 2 اتاق 4 نفره، 1 اتاق 6 نفره، 1 اتاق 8 نفره و 1 اتاق 2 نفره کف خواب) ظرفیت پذیرایی از 28 گردشگر را دارد. همه ی اتاق ها به جز اتاق 6 نفره سرویس بهداشتی فرنگی و حمام، تلویزیون و یخچال دارند. از دیگر امکانات و خدمات این بوم گردی می توان به پارکینگ غیرمسقف، پرسنل مسلط به زبان، اینترنت، آشپزخانه و راهنمای تور اشاره کرد. سیستم سرمایشی و گرمایشی اتاق ها اسپیلت و شوفاژ است.

این اقامتگاه یک خانه قدیمی سنتی است که مساحت آن 600 مترمربع است. اتاق های این بوم گردی کاملا سنتی هستند. یک حوض دایره ای شکل در حیاط اقامتگاه و تخت های چوبی برای دورهمی ها و استراحت میهمانان قرار دارد.

 

درباره نطنز

این شهر در استان اصفهان واقع شده است و از قدمت تاریخی زیادی برخوردار است به همین دلیل جاذبه های تاریخی فراوانی دارد که از جمله آن ها می توان به مجموعه آب انبار های قدیمی، شربت خانه سید واقف، آسیاب های سرشک، کاروانسرای میر ابولمعالی، قلعه وشاق، گنبد باز، حمام افوشته، مسجد جامه و حسینیه افوشته، آتشکده ساسانی و درختان چنار تاریخی اشاره کرد که مورد توجه گردشگران قرار گرفته اند و موجب شده که همه ساله مسافران زیادی به این منطقه سفر کنند.

نطنز شهری با آب و هوای معتدل است که در داخل شهر باغ های میوه زیادی به چشم می خورد، همچنین این شهر چشمه ها و بیشه زارهای فراوانی دارد.

 

مردم این شهر آیین و مراسم مذهبی خاصی مثل جاروکشی (مراسمی که در شب اول محرم انجام می شود)،  بالابردن چادر تکایا، حلیم پزان، شب برات (مراسمی که سه روز مانده به ولادت امام زمان انجام می شود و مردم به امامزاده ها می روند و نذورات خیرات می کنند) دارند که با سفر به این شهر تاریخی می توانند با آداب و رسوم آن ها آشنا شوند.

اقامتگاه بوم گردی دالون (یزد)

 • 14:46
 • 138  بازدید
آپلود عکس" border="0">

اقامتگاه بوم  گردی دالون در خیابان سلمان فارسی یزد واقع شده و در واقع یک خانه خشتی قدیمی ست که در سال 95 بعنوان اقامتگاه آماده پذیرایی از توریست ها و مسافرین شد.

اقامتگاه نزدیک به مسجد جامع یزد، آب انبار شش بادگیری، بقعه سید رکن الدین و بازار سنتی یزد میباشد. آب انبار شش بادگیری یک آب انبار قدیمی و متعلق به دوران قاجار، به حجم مخزن دو هزار متر مکعب است و همانطور که از اسمش پیداست، شش بادگیر دارد و از جاذبه های تاریخی شهر یزد محسوب میشود. همچنین بازار سنتی از جاذبه های مهم گردشگری و توریست گردی این شهر تاریخی به شمار می آید که گردشگران زیادی را برای بازدید و خرید سوغاتی های یزد به سمت خود میکشاند.

این خانه بومی مانند سایر خانه های بافت قدیم یزد دارای کف پوش آجری و دیوارهای خشتی ست که نشان دهنده اصالت و سنتی بودن آن میباشد . این اقامتگاه با ظرفیت 4 اتاق و 10 تخت پذیرای مهمانان و توریست گردان است همچنین چایخانه ای برای صرف چای ، صبحانه و سایر وعده های غذایی در محوطه دالون تعبیه شده که دارای تخت های چوبی و سنتی ست . همچنین لازم به ذکر است سرویس بهداشتی و حمام خارج از اتاقها و در محوطه قرار دارد.

از امکانات دیگر این اقامتگاه میتوان به سیستم گرمایشی سرمایشی، تلویزیون و اینترنت و نزدیکی آن به مراکز درمانی اشاره کرد .

اقامتگاه بوم گردی باغ دشت

 • 14:42
 • 125  بازدید
آپلود عکس" border="0">

اقامتگاه بوم گردی باغدشت در منطقه ییلاقی کوهسرخ، شهر ریوش، شهرستان کاشمر، استان خراسان رضوی واقع شده است . این بوم گردی دارای 6 اتاق با ظرفیت کلی 40 نفر است. لازم به ذکر است سرویس بهداشتی و حمام در این اقامتگاه به صورت مشترک است.

اتاق های این بوم گردی دارای اتاق هایی با معماری قدیمی و به صورت کاملاً سنتی است. از جمله خدمات قابل ارائه در این اقامتگاه برای گردشگران و مهمانان عزیز غذای محلی و ارگانیک به درخواست مهمانان می باشد.بنابراین اگر اقامت در این اقامتگاه را انتخاب کردید حتما وعده های غذایی محلی آن مانند اشکنه قروتی، اشکنه بلغور با شیر، لیچار، اشکنه قاقروريا، کَف را تجربه کنید و لذت ببرید.

همچنین در صورت درخواست گردشگران ساکن در این اقامتگاه گشت تفريحي و طبیعت گردی فراهم می شود تا با بازدید از جاذبه های گردشگری و ابنیه تاریخی منطقه ی ییلاقی کوهسرخ، لحظاتي ناب و به یاد ماندنی برای آنها رقم بخورد.

شما میتوانید با اقامت در این اقامتگاه زیبا از روستاهای زیبا با بافت تاریخی و پلکانی شکل و خانه‌های قدیمی گلی مسقف با چوب و نی که چشم هر گردشگری را به خود جلب می کند دیدن فرمایید. همچنین طاقچه‌ها و درگاه‌های بزرگ و کوچک، در و پنجره‌های مشبک چوبی، سقف‌هایی که با چوب سپیدار همین منطقه بنا شده اند و پشت‌بام های زیبای این روستا امروزه مورد توجه همه گردشگران قرار گرفته است.

از جمله دیگر جاذبه های گردشگری منطقه ریوش می توان به اماکن زیر اشاره کرد: 

 

آبشار و آبگرم معدنی کریز

آبگرم معدنی کریز در حاشیه جاده کریز به ریوش و در فاصله 15 کیلومتری شهر ریوش به فاصله سه کیلومتری روستای کریز واقع شده است و دارای آبگرمی معدنی با خاصیت درمانی فوق العاده است. همچنین با سفر به این مکان شما می توانید از دره ای با رودخانه ای پر آب، چشمه سارهای آب سرد شیرین و گوارا آن دیدن کنید. 

 

یخچال طبیعی بندقرا

این یخچال طبیعی در هفت کیلومتری روستای بندقرا از توابع بخش کوه‌سرخ قرار گرفته است. از زیبایی های این یخچال که شمار زیادی از گردشگران را در همه ی فصول سال به خود جذب می کند وجود همیشگی یخ در این یخچال است. و جالب اینکه تا مدتی پیش هنوز هم اهالی روستاهای مجاور این یخچال، یخ مورد نیاز خود را از آن تأمین می کردند.

 

قلعه گبر حصار کاشمر

ویرانه‌های موسوم به قلعه گبر حصار در حدود 27 کیلومتری شمال غرب شهر ریوش قرار گرفته است. مناظر چشم نواز و کم‌نظیر مسیر کوهستانی کاشمر به کوه‌سرخ و کوه‌سرخ به نیشابور که شامل چشمه‌سارها و کلاته‌های مختلفی است، یکی از دیدنی‌ های این منطقه از کاشمر محسوب می‌شود. زیبایی‌های این منطقه که تشابه بسیار زیادی با ماسوله دارد، همه روزه شمار بسیاری از گردشگران را به سوی خود جلب می‌کند. البته این مسیر در بهار و تابستان بسیار دیدنی تر است و سفر به این منطقه در یکی از این فصول پیشنهاد ما به خواهد بود.

همچنین قلعه گبر حصار، یخدان فروقته و کاروانسرای حاج کاظم مدرس از دیگر اماکن دیدنی این دیار زیبا می باشند.

اقامتگاه بوم گردی نایب علی خان

 • 1:18
 • 135  بازدید
آپلود عکس" border="0">

اقامتگاه بوم گردی نایب علی خان در روستای زیبای بیارجمند شهر شاهرود، استان سمنان واقع شده است. این اقامتگاه دارای 3 باب اتاق 12 متری است که جمعاً امکان اسکان و پذیرش 15 گردشگر را دارا می باشد و دارای فضای باز و باغی به مساحت 450 مترمربعی است که مکانی مناسب برای دورهمی های شبانه و لذت بردن از آب و هوای خوش این منطقه است.

از جمله خدمات و امکانات ارائه شده به گردشگران عزیز در این اقامتگاه بوم گردی می توان به راهنمای تور محلی، یک آشپزخانه عمومی جهت آشپزی گردشگران، حمام و سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی مشترک و انواع سرویس های گرمایشی اشاره کرد. همچنین در صورت هماهنگی قبلی گردشگران با پرسنل این مجموعه امکان درخواست انواع غذاهای لذیذ محلی منطقه سمنان و شاهرود مانند تاک پلو، قورمه شاهرودی، خورشت هویج و پسته، خلال پلو، ته چین گوشت گرمسار، چرتمه پلو، ته چین کشمش و لپه سمنان، مانی پلو و سبزی‌ پلو دامغانی وجود دارد.

از جمله برنامه های تفریحی که گردشگران با اقامت در اقامتگاه بوم گردی نایب علی خان می توانند از آن ها لذت ببرند کویر نوردی، شب گردی های کویری، برپایی آتش و رصد آسمان پرستاره ی این منطقه می باشد. لازم به ذکر است بهترین فصل سفر به این اقامتگاه اوایل بهار و اواخر تابستان است.

پیشنهاد می شود در سفر به این منطقه حتما از جنگل خوش آب و هوای ابر که در فاصله 45 کیلومتری شاهرود قرار دارند دیدن کنید. این جنگل های هیرکانی به علت اینکه در فضای جنگلی آن پوششی از ابر وجود دارد، به جنگل ابر شهرت دارد. مرتفع بودن این جنگل نسبت به سطح دریا، پایین بودن حرارت این منطقه در فصول گرم و وجود چشمه های فراوان از ویژگی های خاص این جنگل زیبا و دیدنی می باشد.
قلعه قدیمی حصار بیارجمند، منطقه خار توران، جنگل، آبشار نام نیک، دشت آفتابگردان و شقایق های کالپوش شاهرود، منطقه فرحزاد، تاش و چشمه هفت رنگ شاهرود، چشمه علی دامغان، مجن و تنگه داستان، شهمیرزاد (بهشت گم‌ شده ایران) و چشمه های آبگرم سمنان از جاذبه های گردشگری و طبیعی این استان ناشناخته است که در بهترین فصل خود بهار بسیار دیدنی و لذت بخش خواهند بود.


 

اقامتگاه بوم گردی وارگه

 • 1:10
 • 144  بازدید
آپلود عکس" border="0">

اقامتگاه بوم گردی وارگه امیدیه در روستایی به نام حسن آباد در اسفراین خراسان شمالی واقع شده است . این روستا بر روی یک تپه قرار گرفته و از آب و هوای بسیار مطبوعی برخوردار است. یکی از جاذبه های طبیعت گردی این روستا وجود سرو کهنسال 400 ساله می باشد که در فهرست آثار طبیعی نیز به ثبت رسیده است.

درباره اقامتگاه

 اقامتگاه بوم گردی وارگه امیدیه خانه ای سنتی به سبک ساده ی زندگی روستایی با دیوارهای کاه گلی می باشد که داخل آن با اشیاء سنتی، پارچه ها، قالیچه های دستبافت و کُرسی تزئین شده . این اقامتگاه با داشتن 5 اتاق 4 نفره، در مجموع پذیرای 20 نفر می باشد همچنین سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام نیز برای رفاه مسافران در این خانه بومی به صورت مشترک تعبیه شده است. این اقامتگاه مجهز به امکانات و خدماتی همچون پارکینگ باز، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، اینترنت، آشپزخانه عمومی و راهنمای تور می باشد. سیستم گرمایشی اتاق ها بخاری گازی می باشد.
این بوم گردی برای گردشگران تفریحاتی همچون تور عشایرگردی،  موسیقی زنده، رقص محلی است. در پایین اقامتگاه یک کافه موزه با انواع نوشیدنی ها و بیرون محوطه اقامتگاه تخت هایی برای استراحت و دورهمی های میهمانان وجود دارد.
قیمت نهار و شام از 15 هزار تومان شروع می شود تا 35 هزار تومان.

درباره اسفراین
این شهر در استان خراسان شمالی واقع شده است و از آب و هوای معتدلی برخوردار است و درتابستان ها گرم و زمستان ها سرد می باشد. سه رود بیدواز، رویین و قره سو از اصلی ترین رودهای این شهر هستند.
گلیم بافی، جاجیم بافی، قالیچه بافی و پارچه بافی از صنایع دستی این منطقه به شمار می روند. اکثر مردم این شهر کردها، ترک ها و تات ها هستند. در این شهر به علت وجود جنگل ها و مراتع که در قسمت شمالی و شمال شرقی قرار دارند،گونه های جانوری زیادی همچون روباره، گرگ، آهو، شغال، کفتار، پلنگ، گورکن، خرگوش، پلنگ و بز کوهی دارد.

اقامتگاه بوم گردی نرگس مزینان

 • 1:6
 • 170  بازدید

اقامتگاه بوم گردی نرگس مزینان در روستای مزینان شهرستان داورزن استان خراسان رضوی واقع شده است.

این بوم گردی ۵ اتاق با ظرفیت پذیرایی از حداکثر ۵۰ نفر دارد که دارای پنجره های بزرگ و نورگیر است. اتاق ها رو به حیاط سرسبز و زیبای اقامتگاه باز میشود و با داشتن فضایی سنتی تجربه زندگی متفاوت به سبک روستایی را برای گردشگران و توریست هایی که به این نوع زندگی علاقه دارند فراهم میکند. همچنین برای رفاه حال گردشگران تفریحاتی همچون تورهای طبیعت گردی و کویرنوردی، آفرود، شترسواری، اسب سواری، شب نشینی در رمل و کویر و رصد ستارگان فراهم شده است.

طرح های زیبا و نقوش سنتی لباس های محلی زنان این روستا به علاوه ی کت و جلیقه و کلاه سنتی مردانی که مشغول کشاورزی و دامپروری هستند از زیبایی های منحصر به فرد این روستا می باشد که توجه گردشگران را به خود جلب می کند.همچنین اگر در فصل بهار و تابستان مهمان به این روستا باشید بدون شک شیفته حرکت مواج گونه ی خوشه‌های طلایی گندم و چشم انداز باغ های سرسبزش خواهید شد از جاذبه های گردشگری فراوان این روستا که در نزدیکی این اقامتگاه قرار دارد می توان به مسجد جامع سلجوقی یا دیلمیانی، تپه و محوطه ی باستانی که نشانه ی قدمت این روستا است، شمار زیادی کاروان سرا، قنات هخامنشی  آب انبار، ابنیه چندهزارساله زرتشتی و یخچال هایی با قدمت چندین هزار ساله، بیابان مزینان که در جوار روستای مزینان قرار دارد و همچنین جاده معروف ابریشم اشاره کرد.

از دیگر جاذبه های گردشگری روستای مزینان و شهرستان داورزن که در نزدیکی این اقامتگاه می باشد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آتشکده آذربرزین مهر 

این آتشکده در فاصله ۴۵ کیلومتری شمال شرق شهرستان داورزن و در میان ارتفاعات کوه ریوند و بر فراز کوهی صخره ای واقع شده است که بسیار دیدنی است. هم اکنون این بنا در وضعیت موجود بیش از هفت متر ارتفاع دارد و بومیان این منظقه آن را ویژه ‌ی کشاورزان و برزگران ساکن در کوه ریوند در گذشته می ‌دانستند.

کاروانسرای تاریخی مهر

این کاروانسرا که مربوط به‌ دوران قاجاریه است در حاشیه روستای مهر قرار دارد و در زمان های قدیم منزلگاه کاروان‌های جاده تاریخی ابریشم بوده و یکی از زیباترین کاروانسراهای بین راهی این مسیر محسوب می‌شده است. طاق ها و قوس‌ های هلالی و دارای هشتی، حیاط وسیع مرکزی، اصطبل‌های شرقی و غربی و یک محل شاه‌نشین از زیبایی های منحصر به فرد این کاروانسرا می باشد.

کاروانسرای مزینان

این کاروانسرا در ناحیه شهر مزینان قرار دارد. با توجه به شیوه معماری و کتیبه‌های موجود در آن، احتمال داده می شود بنا مربوط به دوره صفویه است. یک آب انبار بسیار زیبا در شمال کاروانسرای مزینان قرار دارد این کاروانسرای ظرفیت پذیرش ۴۰۰ مسافر را دارد و به دلیل ارزش‌های تاریخی، فرهنگی و معماری در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

مسجد جامع چشام

مسجد چشام واقع در روستای چشام در ۵۵ کیلومتری جنوب غربی سبزوار از توابع بخش داورزن سبزوار می باشد. این روستا دارای بافت تاریخی ارزشمند و قابل ملاحظه ای است که با وجود پیشرفت معماری امروزی باز هم بافت قدیمی خود را حفظ نموده است. روستای چشام دارای چندین بنای تاریخی است که از جمله آن ها میتوان به مسجد جامع،امامزاده سید ناصر بن محمد،خانه کاظم چشامی،حمام،حسینیه اشاره کرد.

ارتباط با ما

 • ایمیل: info@boomgardionline.ir
 • تلگرام پشتیبانی : 09154745603
 • تلفن پشتیبانی : 38495208-051
 • دفتر مرکزی : مشهد ، جنب بوستان کوهسنگی ، برج مهر کوهسنگی ، طبقه 4 ، واحد 133 ، آژانس ایرانگردی